Club Chevrolet

Pasiune pentru performanta. Forum Club Chevrolet

• Advertisement

Bec iluminare numar

Bec iluminare numar

Postby AdrianHH » 28 Oct 2016, 15:44

Salutare!
Revin cu o mica problema.
Am observat de curand ca becul de iluminare stg al numarului de inmatriculare e ars.Cel din dreapta functioneaza.
Problema e ca suruburile nu se mai desfac,am incercat cu spray degripant de cateva ori in 2 zile insa aproape ca le-am stricat filetul si degeaba.Nu se invart deloc
Pe dinauntru hayonului nu cred ca are rost sa demontez pe acolo banuiesc,nu?Adica schimbatul becului se face prin exterior
Solutii?(in afara de a sparge lampa cu totul si apoi sa incerc sa extrag suruburile si sa cumpar alta lampa(cam aiurea,cca 60-70ron pt un bec de 1 ron))
Mi-e ca sunt atat de ruginite incat nu le voi putea scoate nici daca sparg lampa(nici spatiu mult nu e).
Multumesc,
AdrianHH
Junior Boarder
Junior Boarder
Member No: 36766

Click aici daca apreciati acest post:

Uite care este parerea mea:

Postby gigel » less than a minute ago

Uite niste linkuri sponsorizate pentru tine:

gigel
Moderator
Moderator
Member No: 23

Car: Chevrolet

Re: Bec iluminare numar

Postby cagulaa » 29 Oct 2016, 23:30

Pai lasa asa fara bec. Sau poti sa iei frumos un burghiu dai gaura in suruburile alea si le dai afara si le inlocuiesti cu altele asta daca lucrezi cu atentie si timp sa ai . Eu o data tin minte ca la fel am patit am dat cu tot felul de spray-uri degripante chiar lasate sa actioneze dar nimic. Am incercat cu acetona desi pozitia super naspa si a mers din prima, acetona sau alcool cu puritate de 80 % astea sunt mai bune ca orice degripand la spray.
cagulaa
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Member No: 3882

Car: Chevrolet Aveo LT

Re: Bec iluminare numar

Postby AdrianHH » 02 Nov 2016, 11:05

Multumesc.Incerc cu acetona.
Insa in caz ca nu merge nici cu aia,ca idee,oricum,becurile se scot din exterior,nu?Adica nu din interior(dand jos plasticul interior de la hayon...)
AdrianHH
Junior Boarder
Junior Boarder
Member No: 36766

• Advertisement

Return to 4.5.1 Probleme tehnice - Spark