Club Chevrolet

Pasiune pentru performanta. Forum Club Chevrolet

• Advertisement

Vanzare Chevrolet Aveo 2008

Vrei sa vinzi sau vrei sa-ti cumperi o masina ? Pune un anunt acum

Vanzare Chevrolet Aveo 2008

Postby nluncasu » 17 Aug 2016, 17:50

-Anul fabricatiei: 06/2008
-Kilometri parcursi: 77.500
-Echipare: Platinum(climatronic, proiectoare ceata, volan+schimbator in piele, 4 airbaguri)
-Baterie noua
-ITP 08/2018
-ECM are instalat ultimul soft GM
In pret sunt incluse urmatoarele:
-5 roti aliaj RONAL R46, 6,5J x 15
-roata rezerva suplimentara din tabla, noua, 6J x 15, originala GM
-set roti de iarna 5,5J x 14, originale GM, cu anvelope Bridgestone 185/60 R14, aproape noi
-CD player GM, cu magazie incorporata
-ECM(computer motor) de rezerva
-manual de reparatie, pe CD
-cheie contact bruta(nefrezata) originala GM
-set retus GM, culoare 33U(vopsea+lac)
-set complet de distributie(de rezerva) (curea,role,pompa de apa)
Pret: 5000 euro
Telefon: 0726474989
Attachments
IMG_6830.JPG
IMG_6828.JPG
IMG_6737 (1).JPG
IMG_6736.JPG
IMG_6734.JPG
IMG_6732.JPG
IMG_6729.JPG
Last edited by nluncasu on 17 Aug 2016, 17:50, edited 1 time in total.
nluncasu
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Member No: 2365

Car: Chevrolet Aveo
Click aici daca apreciati acest post:

Uite care este parerea mea:

Postby gigel » less than a minute ago

Uite niste linkuri sponsorizate pentru tine:

gigel
Moderator
Moderator
Member No: 23

Car: Chevrolet

Re: Vanzare Chevrolet Aveo 2008

Postby nluncasu » 25 Aug 2016, 17:24

Pretul masinii devine 4500 euro,pentru ca am decis sa dau tot ce este pe langa masina,gratuit.Ieri am facut si noul ITP,la reprezentanta de la care am cumparat masina,in special,pentru ca acolo controlul include si testul amortizoarelor.Cum ma asteptam,totul a fost in regula.
Pentru ca privesc si cetateni nefamiliarizati cu automobilismul,fac,ceva precizari:
-faptul ca este instalat ultimul soft GM,are un aspect practic,important,anume ca masina are un cuplu bun si la turatii mici,iar consumul a scazut,la toate turatiile.
-CD player-ul provine de la Chevrolet Captiva/Epica,n-au fost necesare modificari.Deosebirea fata de cel original,cu un singur disc,este ca in cel actual poti baga 6 discuri,simultan.
-ECM-ul de rezerva are originea in faptul ca la reprezentanta,n-au stiut,la data respectiva ca nu ECM-ul este vinovat,ci softul,desi le-am spus,asa ca l-au schimbat,iar cand au aflat(tarziu) cum stau lucrurile,mi l-au dat cadou,ca sa nu le mai scot ochii,pe cel schimbat,inutil.
-manualul de reparatie de pe CD este multilingv,inclusiv in romana.
-cheia de contact bruta include si chipul,trebuie numai frezata si programata(bineanteles,cele 2 chei,cu telecomanda si simpla,sunt in dotare)
-masina are bujii foarte bune,BRISK,(fosta marca cehoslovaca PAL,pe care,cunoscatorii si-o amintesc si acum).
-placutele de frana au fost schimbate la 75000km(daca nu faceam drumuri in strainatate,pe autostrazi,si mergeam numai pe aici,probabil ca ajungeam la 100000km)
Desigur,toate taxele sunt platite,nu s-a cerut restituirea vreuneia.
Deocamdata,atat.

-- 25 Aug 2016, 16:18 --

Pretul masinii devine 4500 euro,pentru ca am decis sa dau tot ce este pe langa masina,gratuit.Ieri am facut si noul ITP,la reprezentanta de la care am cumparat masina,in special,pentru ca acolo controlul include si testul amortizoarelor.Cum ma asteptam,totul a fost in regula.
Pentru ca privesc si cetateni nefamiliarizati cu automobilismul,fac,ceva precizari:
-faptul ca este instalat ultimul soft GM,are un aspect practic,important,anume ca masina are un cuplu bun si la turatii mici,iar consumul a scazut,la toate turatiile.
-CD player-ul provine de la Chevrolet Captiva/Epica,n-au fost necesare modificari.Deosebirea fata de cel original,cu un singur disc,este ca in cel actual poti baga 6 discuri,simultan.
-ECM-ul de rezerva are originea in faptul ca la reprezentanta,n-au stiut,la data respectiva ca nu ECM-ul este vinovat,ci softul,desi le-am spus,asa ca l-au schimbat,iar cand au aflat(tarziu) cum stau lucrurile,mi l-au dat cadou,ca sa nu le mai scot ochii,pe cel schimbat,inutil.
-manualul de reparatie de pe CD este multilingv,inclusiv in romana.
-cheia de contact bruta include si chipul,trebuie numai frezata si programata(bineanteles,cele 2 chei,cu telecomanda si simpla,sunt in dotare)
-masina are bujii foarte bune,BRISK,(fosta marca cehoslovaca PAL,pe care,cunoscatorii si-o amintesc si acum).
-placutele de frana au fost schimbate la 75000km(daca nu faceam drumuri in strainatate,pe autostrazi,si mergeam numai pe aici,probabil ca ajungeam la 100000km)
Deocamdata,atat.
Last edited by nluncasu on 25 Aug 2016, 17:24, edited 4 times in total.
nluncasu
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Postby akon » 15 Sep 2016, 19:24

Dar esti constient ca pretul pe piata este ~2000e?
akon
Junior Boarder
Junior Boarder
Member No: 6273

Car: lacetti 1.6i,octavia tdi

Postby cagulaa » 15 Sep 2016, 19:57

2000 euro ??????? poate pentru cine nu stie ce inseamna o masina . Sincer sa fiu masina mai ieftina de 5000 de euro nici nu mi-as lua. Ii doresc bafta la vanzare !, insa ma intreb uneori daca cineva chiar a reusit sa vanda un chevy aici pe club ?......
cagulaa
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Member No: 3882

Car: Chevrolet Aveo LT

Postby nluncasu » 17 Sep 2016, 21:29

Sunt oameni pentru care toate masinile sunt la fel.Au,sau nu roti de aliaj,climatronic,vopsea cu mica sau sunt date cu bidineaua,etc,toate sunt la fel.
Am si eu astfel de cunostinte,pentru care nu conteaza altceva,decat pretul,dupa care platesc mai mult decat costul masinii,ca s-o puna la punct,daca se mai poate,bineanteles.
Last edited by nluncasu on 17 Sep 2016, 21:29, edited 2 times in total.
nluncasu
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Postby akon » 19 Sep 2016, 20:26

Nu ma intelegeti gresit,eu am lacceti cu 80k km fiind primul proprietar al masinii si este varianta cea mai scumpa.Masina nu are nici macar o zgarietura,vopseaua fiind integral originala si rulata 99% in extraurban.Cu toate astea sunt convins ca daca as vrea sa o vand si sa nu stau mult timp cu ea mai mult de 2500e nu as lua.
Sa nu uitam ca vorbim de o marca ce nici nu se mai vinde oficial in Eu.
Spor!
akon
Junior Boarder
Junior Boarder

Postby ches » 22 Sep 2016, 13:51

Iti subevaluezi masina, akon. Cu o astfel de atitudine samsarii nu vor face altceva decat sa prospere. Sunt cumparatori care stiu cat valoreaza o masina buna si cat valoarea una de la samsari. Plus, majoritatea nu accepta masini de la samsari, doar ca samsarii ii pacalesc cand sunt fata in fata sau cand vorbesc la telefon. Ultima data, cand am cumparat Sparkul, nici unul nu vroia sa imi raspunda pe mail daca este proprietar in carte, toti imi spuneau sa ii sun sau sa ne vedem si vorbim.

Acum depinde cat de repede vrea nluncasu sa isi dea masina. Am un amic care si-a vandut masina dupa mai bine de un an. A pus anuntul pe forum si a asteptat sa vina un cumparator serios.
ches
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Member No: 4975

Car: Epica 2.0D

Postby akon » 22 Sep 2016, 19:56

99% din cumparatori se uita la cele mai ieftine de pe piata si asa isi fac idee despre cat ar valora un anumit model de masina.Pana vine acel 1% care apreciaza ca eu am dat de exemplu 500e sa schimb distributia la reprezentanta +reviziile anuale astepti in unele cazuri si 1an asa cum ai spus tu.Asta este piata romaneasca,pretul face muzica.
Last edited by akon on 22 Sep 2016, 19:56, edited 1 time in total.
akon
Junior Boarder
Junior Boarder

• Advertisement

Return to 5.2 Vand / Cumpar masina