Club Chevrolet

Pasiune pentru performanta. Forum Club Chevrolet

• Advertisement

Cumpar jante tabla 5.5J 4x100 ET45 R14 pt. ChevAveo 2010

Vrei sa vinzi sau vrei sa-ti cumperi piese pentru Chevy ? Pune un anunt acum.

Cumpar jante tabla 5.5J 4x100 ET45 R14 pt. ChevAveo 2010

Postby Eminescu » 22 Jan 2017, 19:13

Cumpar jante 5.5/R14 J- 4x100- ET45 pentru Chevrolet Aveo an 2010, eu stau in Slatina jud Olt, dar si Craiova(jud Dolj), in rest doar cu transport. Doar jante de tabla, le folosesc pentru iarna.
Eminescu
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Member No: 41131

Car: Chevrolet Aveo Sedan 1.4 2010
Click aici daca apreciati acest post:

Uite care este parerea mea:

Postby gigel » less than a minute ago

Uite niste linkuri sponsorizate pentru tine:

gigel
Moderator
Moderator
Member No: 23

Car: Chevrolet

Re: Cumpar jante tabla 5.5J 4x100 ET45 R14 pt. ChevAveo 2010

Postby nluncasu » 22 Jan 2017, 22:31

Tot n-ai gasit?Pareai foarte increzator,cand am vorbit.
nluncasu
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Member No: 2365

Car: Chevrolet Aveo

Postby ches » 23 Jan 2017, 11:44

Iti sugerezi sa cauti si jante de aluminiu de 14" de Opel Corsa B, eu am pus pe Spark si sunt f OK. Au fost 325 lei toate 4.
ches
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Member No: 4975

Car: Epica 2.0D

Postby Eminescu » 24 Jan 2017, 20:24

Pai am gasit si la un pret bun, 150 Ron toate 4(cica nu sunt ruginite, arata f bine, asa mi s-a spus), dar cica are 2 modele diferite, dimensiunile sunt corespunzatoare, dar modelul ambutisari difera (sunt 2 cu 2 de GM), trebuie sa ma duc dp. ele la Craiova. Ma gandeam sa intreb si aici poate ma scapa de drum, sau cumva( si asi dori sa fie toate la fel). Eu voi merge cu masina cu anv. de vara si este destul de riscant(chiar daca voi avea si anv. de iarna in portbagaj), vreau sa le si pun. A ramas sa-l sun pe tip in cursul saptamanii. Ma gandesc sa le si pun ca daca ma duc dp ele, le aduc in Slat si nu se potrivesc, e greu sa mai imi rec. banii, are vulcanizare cel care mi le vinde. Zice ca este o dimensiune mai putin ceruta. Maine ma duc la 3 vulc in Slatina, dar nu cred sa gasesc nimic, am mai vb cu cineva si se mai cunosc intre ei, am inteles ca nu au. Am dat pe anvelope suficienti bani(noi), vreau de tabla. (ar fi mai suportabil pt mine)

-- 24 Jan 2017, 16:56 --

Am fost, aici in Slatina cer pe toate 4 de tabla 200 Ron +50 Ron montatul (atat este la ei montatul), nu arata chiar asa ok la aspect, aveau 11 bucati...Nu erau toate vulc. deschise fiind zi nationala. Am incercat sa le propun 220 ron cu tot cu montat avand vulc. si nu au vrut, am apucat sa le spun ca am cumparat anv. de iarna, in orice caz, pentru ca nu au vrut sa le vanda datorita 30 ron, nu voi lua de la acea vulcanizare, pentru simplul fapt ca nu stiu sa faca comert... Sa mai stea pe raft...poate le mai creste prtul intre timp. Sunt de acord, dar totusi trebuie sa vrei sa si vinzi, eu spre ex vreau sa cumpar. m-au luat ca ei le au aduse de afara, au tabla mult mai buna in ele decat gasesc eu in Ro... ca garanteaza ca nu sunt ovale etc...in fine vraja de vulcanizare, ca ei garanteaza integritatea lor, parca ma duceam la reprez. Lexus. Am fost la 2 vulc , mai sunt 3 care nu erau deschise. Apropo doua dintre ele mont si echil cu 40 ron...asa ca stiu preturile, deasta nu am vrut sa iau cu pretul ala, oricum ei cred ca ma intorc dupa ele, fals chit ca iau din alta parte cu 250 si tot de la ei nu voi lua...poate invata ceva din asta, daca nu vor sta pe raft cu ele poate pe raft fac bani sau se simt bine ca au marfa in stoc. Gasisem unele in Dragasani sambata eram cu un coleg, aratau f. bine doar ca erau in 5 prez, cu 15 Ron/buc (era aproape mokka), doar ca n-am avut noroc. Va
tin la curent, maine ma duc si la celelalte vulc.

-- 24 Jan 2017, 19:24 --

Am fost, aici in Slatina cer pe toate 4 de tabla 200 Ron +50 Ron montatul (atat este la ei montatul), nu arata chiar asa ok la aspect, aveau 11 bucati...Nu erau toate vulc. deschise fiind zi nationala. Am incercat sa le propun 220 ron cu tot cu montat avand vulc. si nu au vrut, am apucat sa le spun ca am cumparat anv. de iarna, in orice caz, pentru ca nu au vrut sa le vanda datorita 30 ron, nu voi lua de la acea vulcanizare, pentru simplul fapt ca nu stiu sa faca comert... Sa mai stea pe raft...poate le mai creste prtul intre timp. Sunt de acord, dar totusi trebuie sa vrei sa si vinzi, eu spre ex vreau sa cumpar. m-au luat ca ei le au aduse de afara, au tabla mult mai buna in ele decat gasesc eu in Ro... ca garanteaza ca nu sunt ovale etc...in fine vraja de vulcanizare, ca ei garanteaza integritatea lor, parca ma duceam la reprez. Lexus. Am fost la 2 vulc , mai sunt 3 care nu erau deschise. Apropo doua dintre ele mont si echil cu 40 ron...asa ca stiu preturile, deasta nu am vrut sa iau cu pretul ala, oricum ei cred ca ma intorc dupa ele, fals chit ca iau din alta parte cu 250 si tot de la ei nu voi lua...poate invata ceva din asta, daca nu vor sta pe raft cu ele poate pe raft fac bani sau se simt bine ca au marfa in stoc. Gasisem unele in Dragasani sambata eram cu un coleg, aratau f. bine doar ca erau in 5 prez, cu 15 Ron/buc (era aproape mokka), doar ca n-am avut noroc. Va
tin la curent, maine ma duc si la celelalte vulc.
Last edited by Eminescu on 24 Jan 2017, 20:24, edited 2 times in total.
Eminescu
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Member No: 41131

Car: Chevrolet Aveo Sedan 1.4 2010

• Advertisement

Return to 5.1 Vand / Cumpar piese