Club Chevrolet

Pasiune pentru performanta. Forum Club Chevrolet

• Advertisement

Lacetti Sw

Moderator: Raresh20

Re: Lacetti Sw

Postby Adrian » 16 Aug 2012, 11:17

....iar s-au ovalizat discurile dupa nici 10000km sunt la al doilea set, la service au spus ca nu se simte vibratia in volan au facut teste pe acolo pe bulevardul Timisoara insa mie mi se intampla la franare constanta de la 120-130kmh fiind consumabil posibil sa nu mai pot inlocui pe garantie si chiar daca le inlocuiesc cu altele la fel de proaste de noi tot nu fac nik,asa ca astept sugestii caut ceva cu un raport calitate pret bun(macar daca dau un ban sa stiu ca nu-l mai am) ...acum nu stiu daca e necesar la schimbatul discurilor sa schimb si placutele.
Adrian
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Member No: 642

Car: Chevrolet Lacetti Sw 2.0L
Click aici daca apreciati acest post:

Uite care este parerea mea:

Postby gigel » less than a minute ago

Uite niste linkuri sponsorizate pentru tine:

gigel
Moderator
Moderator
Member No: 23

Car: Chevrolet

Postby ches » 20 Aug 2012, 17:47

Ideal ar fii sa iti iei niste discuri decente (spre exp Brembo) si sa scapi de cele originale daca sunt atat de proaste. Placutele ar trebui si ele schimbate dat fiind ca s-au pasuit pe vechile discuri, dar trebuie vazuta uzura la service, poate ca avand discurile relativ noi, poti sa le pastrezi.
ches
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Member No: 4975

Car: Epica 2.0D

Postby bumbul » 09 Oct 2012, 00:19

salut Adrian,

am vazut ca din pacate, ai avut un incident nefericit cu spatele masinii ... intrebarea mea la tine este , ai un stop de frana de pe partea stanga in plus? il ai de vanzare ? ca al meu este ciobit, l-am gasit, bine-nteles in parcare pocnit... ce zici , ma ajuti ?
Sportivitatea incepe acolo unde dieselul se termina, 4500 RPM !!!

Cu respect, Adrian B.
bumbul
Senior Boarder
Senior Boarder
Member No: 5611

Car: Chevrolet Lacetti SW 1.6 16v

Postby Adrian » 09 Oct 2012, 01:48

Salut,din pacate tot ce a fost schimbat pe ea pe asigurare a fost "cu recuperare" nu am primit nimic.S-a inlocuit cu piese noi iar cele vechi probabil au fost trimise la asigurator,dar de ce nu incerci la dezmembrari sau daca ai casco....faci pe casco.
Adrian
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Postby bumbul » 10 Oct 2012, 22:44

salutare !

in toata tara nu am gasit la dezmembrari modelul nostru de masina in varianta SW, iar de casco, ce sa zic, nu am :) imi voi cola totusi stopurile cu o folie cu tenta rosie si voi trece pe becuri cu led, mult mai puternice, eventual placute cu leduri, ca sa se vada mai frumos.

p.s. arunca un ochi si pe topicul deschis de mine sa imi vezi masina , da-ti o parere :) multumesc.
Sportivitatea incepe acolo unde dieselul se termina, 4500 RPM !!!

Cu respect, Adrian B.
bumbul
Senior Boarder
Senior Boarder
Member No: 5611

Car: Chevrolet Lacetti SW 1.6 16v

Postby Adrian » 12 May 2014, 16:35

Vreau sa fac tunning la motor sa o duc in 150cp.Ceva recomandari,preturi,comentarii? A mai facut cineva la moorul asa?
Adrian
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Postby ches » 13 May 2014, 10:26

Pot sa iti recomand doar sa ai mare grija unde il faci pentru ca risti sa infunzi dpf-ul. Vezi ca mai sunt solutii gen powerbox care cica ar merge f ok, Mircea de pe gmclub are unul si e un topic dedicat acolo. Eu am gasit pe okazii unul pt motorul de pe Epica, inainte vazusem si pt Lacetti: http://www.okazii.ro/tuning-auto/power- ... a129924136

Avantajul este ca poti sa renunti la el usor daca nu iti place fata de o resoftare pentru care trebuie sa te intorci (si sa-l mai gasesti) pe cel care a facut-o.
ches
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Member No: 4975

Car: Epica 2.0D

Previous

• Advertisement

Return to 1.2.3 Lacetti